פינקים Zebra Finch

הכירו את הפינק !

מוצאו של הפינק מאוסטרליה, שייך למשפחת הפרושיים שאליהם משתייכים גם הכנריות.

גודל:

גודלו של הפינק מקצה הזנב ועד לקצה ראשו 13 ס"מ

משקל גוף:

משקלו של הפינק נע בקירוב בין 10-16 גרם

תא ריבוי של פינקים

בגרות מינית:

הפינק מגיע לבגרות מינית בין הגילאים 6-8 חודשים לערך אך רצוי להתחיל להרביע אותם מגיל 10 חודשים

תזונה:

התפריט הסטנדרטי של מגדלים כולל 90% סיטריה 5% דוחן קטן ו- 5% בוריאה. רצויה תוספת קטנה של זרעים שומניים (העשירים בחלבון כגון: זרעי הניג'ר-פרג, זרעים של גראס) אך תערובת הפרמיום של הכנריות עונה על כל הדרישות. בתור תוספת אפשר לתת עלי חסה עלי כרוב רכים ביצה מרוסקת כולל הקליפה (אפשר לתת מזון ביצים במקום)

תפריט מאוזן = אריכות ימים

מים:   ש להקפיד שמתקן המים תמיד יהיה נקי, ומלא במים טריים.

אמבטיה:   הפינקים מרבים להתרחץ לצורך הרחצה יש להכניס קערת פלסטיק בעומק של 2.5 ס"מ בלבד כי אם הקערה עמוקה יותר הם לא יכנסו אליה. עומק המים יהייה בין 1 ס"מ ל- 1.5 ס"מ.

תוספי מזון:   המינרלים חשובים לבריאותם ומסייעים בבניית העצמות השומנים הכרחיים ומהווים מקור לחומצות הדרושות לו החלבונים בעלי חשיבות בייצור חומצות אמיניות לא חיוניות – אותם הוא אינו מסוגל לייצר לבדו

וויטמינים מסייעים בהתפתחות וגדילה נכונה

הפחמימות מהוות מקור ראשון ועיקרי לאנרגיה עבור הפינק

חשוב מאוד! למקם בכלוב הפינק אבן מינרלים ואבן וויטמינים

מראה חיצוני:

צבעי הזכר מגוונים יותר מאלה של הנקבה, לחייו אדומות בחזיהו פסי רוחב שחורים ולבנים. בגזעים הלבנים והמוכספים דומים צבעי הזכר לאלה של הנקבה ורק מקורו צבוע באדום עז יותר מאשר אצל הנקבה.

מקום מגורים:

רצוי וכדאי לבחור את הכלוב הגדול ביותר שתוכלו להרשות לעצמכם. ככל שמקום מגוריו יהיה מרווח יותר, כך יהיה הפינק שלכם מרוצה יותר.

לא פחות חשוב! לוודא כי דלת הכניסה מתאימה לגודלו של הפינק, ואינה מהווה עבורו סכנה מתמדת.

קחו בחשבון גם התפתחות הגוף, ושינויים בגדילה.

ריבוי:

ריבויים של הפינקים קל יחסית מציפורים אחרות, תנאי חשוב להצלחת הריבוי הוא גיל ההורים שלא יהייה פחות מעשרה חודשים. במידות המינימליות לריבוי של זוג פינקים – 24 ס"מ גובה 56*36 שטח רצפה, יש להוסיף לכלוב קן דמוי סלסלה עשויה מנצרים סגורה מלמעלה ובעלת פתח צר בצד, הפינקים זקוקים לשפע של חומר קינון לריפוד הקן (חומר שמצוי בחנויות) הפינקים מטילים בין 4-6 ביצים הדגירה מתחילה לאחר הטלת הביצה השלישית ונמשכת כשבועיים שני ההורים משתתפים בבניית הקן בדגירה ובגידול הגוזלים. שלושת הגוזלים הראשונים בוקעים מהביצה בו זמנית מהביצה הרביעית והלאה הבקיעה היא בהפרש של יום כל ביצה.

בימים הראשונים לאחר עזיבת הקן חוזרים הגוזלים לקן למשך שבוע ולאחר מכן עוזבות אותו סופית.

אל תשכחו! לשים לו בכלוב כמה צעצועים המתאימים לו ולמבנה גופו, ולהחליפם מדי פעם.