אודותינו

אבי עוסק בטיפול ובהצלת בעלי חיים מזה 20 שנים.
תחילת דרכו המקצועית הייתה בספארי ברמת גן, בו עסק בניהול מחלקת הטורפים. משהוקם ה"חי-כיף" בראשל"צ, הצטרף אבי כמטפל ראשי ויועץ תפעולי. לפני מספר שנים הצטרף אבי לפרויקט הצלת קרנפים באפריקה בשיתוף הקרן להצלת בע"ח.

במסגרת עמותת "תנו לחיות לחיות" , פעל אבי לתכנון והקמת הכלבייה ברמלה, אותה גם ניהל במשך 6 שנים. במהלך תקופה זו הקים אבי את פרויקט 'מרכז לימודי באמצעות בע"ח' בביה"ס קורצ'אק ברמת גן, בו הוא עוסק גם בהוראת בעלי חיים ואיכות הסביבה לכיתות א'-ח'. פרויקט זה נועד להחדיר את אהבת בע"ח בילדים, את הסובלנות לקבלת החריג והשונה ולפתח את חוש האחריות בילדים, אשר הנם האחראים על הטיפול והאחזקה של בעלי החיים ופינת החי בבית הספר.

את ניסיונו העשיר בהקמה ובטיפול בפינות חי, מיישם אבי קרן צבי במסגרת 'המרכז להצלה וטיפול בחיות אקזוטיות', בראשו הוא עומד. המרכז הוקם בשנת 1994 והוא מעניק יעוץ מקצועי לפינות חי כולל תכנון, טיפול, אחזקה וייעוץ. כמו כן, המרכז מסייע בחילוץ, טיפול וסיוע לחיות אקזוטיות בכל הארץ. המרכז מתמחה בין השאר בהקמת פינות חי לבתים פרטיים, קיבוצים, בתי ספר ופינות ייחודיות לאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים, כמו למשל קשישים, ילדים או אנשים בעלי מוגבלות פיסית ונפשית.

בנוסף לכל אלו, משמש אבי כמדריך בכיר ביחידת הכלבנות בצה"ל ויועץ ליחידות כלבנות נוספות של צה"ל וכוחות הביטחון.

בין לבין, מוצא אבי קרן צבי גם זמן לכתיבה ויעוץ בנושאי בעליי חיים בטלוויזיה ומרבה לכתוב לעיתונים ומגזינים דוגמת "טבע הדברים", "עיתון חי" וכו'