ערמת קומפוסט (רקבובית)

רקבוביתקומפוסט היינו דשן אורגני המיוצר משרידי צמחים ובעלי-חיים, אשר עוברים תהליך פירוק ביולוגי בעזרת מיקרואורגניזמים וחמצון.
הקומפוסט מכיל מינרלים חשובים לטיוב הקרקע ולהתפתחות הצומח.
הרעיון הכללי: להחזיר למחזור הטבע ולקרקע את החומרים שנלקחו מהם.
שאריות מזון צמחי ( ובמקרים מסוימים אף שאריות בשר מן החי ) הנוספות לערמת האשפה באופן קבוע משמשות מזון לבעלי חיים שונים החיים בערמת האשפה.
בתהליך העיקול של בעלי חיים אילו מתפרקים שאריות החומר האורגני למרכיביהם המינראלים, כמעט עד לרמה של יסודות בסיסים הזמינים לצמחים כמזון נגיש. כך הופכת ערמה של שאריות מזון אורגני לקומפוסט – אוסף חומרים אורגנים ומינרלים ברמת זמינות גבוהה לצמחים כמזון.
קומפוסט מטייב את הקרקע ומעשיר אותה במיקרואורגניזמים חיוביים, משפר את אוורור הקרקע ואת ניקוזה.
הקומפוסט עשיר בחומרי מזון ובחיידקים מועילים חומרי המזון המצויים בקומפוסט חלקם בני תמיסה, המסוגלים להיספג בשורשי הצמחים מיד, וחלקם קשורים לתרכובות אורגניות, העוברות גם הן תוך זמן קצר ובקלות לרשות הצמח.
קומפוסט ניתן להכין במספר דרכים: בור באדמה, ערמה (מעל האדמה) ומיכל בנוי ( בשיטות שונות )
קומפוסט מוכן ניתן לקנות ממספר ספקים, בכמויות קטנות 30 -> 100 ליטר או ב- בלה של קוב או שני קוב
הכנת קומפוסט בקומפוסטר
המיכל עשוי מחומר פלסטי ממוחזר, מעוצב בצורה אסתטית ובעל צלעות פנימיות להולכת אוויר מלמטה למעלה. האיוורור ממלא תפקיד מרכזי בתהליך הקומפוסטציה. פתח תחתון במיכל מסייע להורקת קומפוסט מוכן.
מומלץ להציב את הקומפוסטר בגינה, בפינה מוצלת ונוחה לגישה.
אפשר להזין את ערימת הקומפוסט בחומרים רבים מהגינה ומן הבית.
מן הגינה: גזם, עלי שלכת, דשא קצור, מחטי אורן (לא להגזים!), נסורת, אפר מדורות.
מן המטבח: קליפות של פירות, ירקות וביצים, שאריות מזון (אך לא בשר או שומן), שאריות קפה ותה .
שונות: שאריות בד, כותנה או צמר (פיסות קטנות), פיסות קטנות של נייר עיתון (לא צבעוני), ריצח, זבל בעלי-חיים (אוכלי עשב בלבד).

הקפדה על יחס חנקן :: פחמן של 1 :: 30 תשמור על קצב ריקבון קבוע ויציב של הערמה.

חומר פחמן חנקן
אלפלפל 40 3
מספוא          קטניות יבש 40 2
מספוא קטניות לא יבש 40 1
סויה 42 6
חיטה או שיבולת שועל יבשה 48 0.5
דשא קצוץ חי 12 2
עלים יבשים שנשרו 30 0.5
פסולת ירקות טריים 10 1
פסולת פירות טריים 8 0.5
עשבים טריים 20 0.5
נסרות עץ 50 0.1

אין להכניס: נוזלים, לחם, זכוכית, מוצרי פלסטיק, מתכת, חיתולים וכימיקלים מכל סוג, פסולת אורגנית מהחי (עצמות, שאריות בשר, שומן פגרי חיות, דגים, הפרשות כלבים וחתולים) כמויות גדולות של מחטי אורן, עשבים שרוססו בקוטלי חרקים, צמחים נגועים במחלות, חומרים שאינם מתפרקים באופן ביולוגי כמו סוללות משומשות.

מומלץ לחתוך או לתלוש את חומרי-הגלם לפיסות קטנות ככל האפשר (עד סנטימטר אחד), מה שיבטיח קצב הבשלה מהיר של הקומפוסט.
מומלץ לפטם את הקומפוסטר בכמויות שוות של חומר יבש ורטוב, טרי וישן.
יש למלא את תחתית המיכל בחומר גס (גזם עץ, שק), שיתפרק לאט ויאפשר ניקוז טוב ואוורור הערימה מלמטה.
בבניית הערימה במיכל יש ליצור תנאים טובים של אוורור ולמנוע היווצרות לחות גבוהה מדי, אך גם שלא יהיה יבש מדי.
אפשר לעשות זאת על-ידי יצירת שכבות של חומר יבש וחומר רטוב, לסירוגין, כשעובי כל שיכבה אינו עולה על 10 סנטימטר. שאריות מזון יש לטמון במרכז המיכל, כדי להרחיק בעלי-חיים וזבובים. אפשר לכסות את החומר המצטבר בעלים, בקש או בשק יוטה.
אחת לשבוע רצוי לערבב את הערימה בעזרת קילשון.
הערבוב ייצור אוורור טוב יותר המזרז את תהליך ייצור הקומפוסט.
המיקרואורגניזמים פולטים בתהליך עיכול החומרים ובפירוקם, חום עשוי לגרום לחמום תחולת הקומפוסטר עד ל-70 מעלות צלזיוס. ניתן למנוע התחממות יתר על-ידי הפיכת הערימה או השקיה מבוקרת. הקומפוסט צריך להתחמם, וזה סימן שהתהליך עובד.
ערימות קטנות לא יתחממו אך יעברו תהליך פירוק איטי וטוב. ערימות גדולות יכולות להתחמם תוך שעות ולהגיע לחום של 30-60 מעלות.

מתי הקומפוסט מוכן?
לאחר כשישה חודשים מתקבל קומפוסט, שצבעו חום-שחור וריחו כריח אדמה לאחר גשם. הקומפוסט מתפורר בקלות, אין סביבו זבובונים והוא ללא ריח לוואי. מוציאים את הקומפוסט מהדלת התחתונה של הקומפוסטר ומדשנים בו את הגינה את היתרה ניתן לאחסן בשקים מאווררים, או בערימה מכוסה במקום מוצל.
הקומפוסט הבשל עמיד לתקופה ארוכה. עתה ניתן למלא את הקומפוסטר מחדש ולהתחיל במחזור ייצור נוסף

הכנת קומפוסט בערימה
אוספים פסולת משק הכוללת: צמחים שנעקרו או שנסתיימה פריחתם, אך לא נושאי זרעים, עשבים, עלים. מוסיפים את פסולת המטבח: קליפות של פרות וירקות, שיירי תבשילים ועוד.
מכינים ערימה פתוחה בגובה 1 מ' וברוחב ואורך של 2 מ' . את הערימה מכסים בקש או בחומר יבש כמו עפר ומשקים. כאשר הערימה עומדת מספר ימים ,יש להפוך אותה ולהשקותה. על תהליך זה חוזרים מספר פעמים , משך התהליך הוא כ6- – 0 1 שבועות . קומפוסט מוכן הוא בעל מראה אחיד, צבעו חום וריחו נעים .

הכנת קומפוסט בבור
בור קומפוסט הוא השיטה הפשוטה ביותר, אבל לא מתאים לכל מקום.
חופרים בור גדול, ממלאים אותו בפסולת אורגנית מעורבת עם האדמה שהוצאה מן הבור ומכסים כשהבור מלא ומשקים. שיטה זו אורכת זמן רב, בערך שנה.

בעיות ופתרונם
• הערימה אינה מתחממת: הדבר נובע מעודף רטיבות או חוסר רטיבות. עודף רטיבות – להוסיף חומרים יבשים כמו דשא קצור, נסורת או עלים יבשים. חוסר רטיבות – להוסיף נוזלים (מים) או להגדיל את כמות החומר הרטוב במיכל.
• לערמה יש ריח רע – יש להפוך עם קלשון ולבדוק את הלחות במידת הצורך להוסיף חומר יבש.
• הערימה עיסתית – נובע מעודף נוזלים ועל כן יש להוסיף חומר יבש ולערבב.
• הערימה רוויה מים אך לא מתחממת- חסר חנקן בתערובת. יש להוסיף דשא קצור או כל מקור חנקן אחר.
• מרכז הערימה יבש ומכיל מוצקים, אין מספיק מים, יש להוסיף מים ולערבב את הערימה.
• הערימה מושכת חיות, יש בתערובת חלבונים מהחי. צריך להוציא מוצרים מן החי, לכסות הערימה בבדים ישנים.
טיפים
כדאי למקם במטבח שני פחי אשפה ולהפריד בין פסולת אורגנית לפסולת רגילה.
ככל שרכיבי הפסולת האורגנית קטנים יותר, תהליך הפירוק יתרחש מהר יותר
למה טוב להכין קומפוסט ?
• מיחזור טבעי – הקומפוסט מחזיר למחזור הטבע ולקרקע את החומרים שנלקחו ממנו.
• הפחתת נפח האשפה – שאריות המזון האורגני מהווים חלק נכבד מכמות האשפה של כל אחד מאתנו ( בין40%-50%). ייצור הקומפוסט היא דרך מעשית וזולה למחזר פסולת ביתית ולצמצם את כמות הפסולת המגיעה לאתרי האשפה. וכן לחסוך את הנזק הנגרם לסביבה מערבוב חומרים אורגנים עם שאר סוגי הפסולת באתרי האשפה.
• חזרה לטבע – הקומפוסט הוא דשן אורגני טבעי, מטייב את הקרקע ומעשיר אותה בצורה הטובה והבריאה ביותר.

עץ התוכים

עץ הציפורים עוצב  ותוכנן ע"י המרכז לטיפול בחיות אקזוטיות ובא לפתור את הצורך של התוכים לפעילות גופנית ולאור שמש ישיר.

העץ נבנה  בשיתוף ילדי בית הספר תוך כדי עידוד פיתוח המחשבה והיצירתיות.

העץ מקרב אל הילדים את ציפורי פינת החי ומאפשר מגע נעים ונינוח עימן בסביבה טבעית ונגישה יותר,

באופן זה העץ משרת את כל  ילדי בית הספר גם מי שלא נכנס לפינת החי

איכות החיים של הציפורים עולה והילדים זוכים בחברים מאושרים שמעניין לצפות בהם ולחיות לצידם בכבוד

שכן  עצם קיומו של העץ תורם לנגישות וחינוך לערכים כמו גם לרווחתם של בעלי החיים.

בעקבות בניית העץ והוצאת הציפורים החוצה  נוצרה תחנת האכלה לציפורי הבר שחיים באזור בית הספר והילדים יכולים לצפות על ציפורי הבר שמגיעים לאכול מהעץ.

לפני שקונים תוכי

קצת מידע כללי על התוכים:

לכל אוהבי בעלי החיים קיימות מגוון אפשריות נעימות לבחירת חיית מחמד חדשה, אולם התוכים לסוגיהם הפכו לחיות המחמד המבוקשות ביותר – בשל אופיים הייחודי והנוחות בגידולם. הביקוש הגבוה של התוכים לסוגיהם, העלה את מחירם ובמקביל הביא להגברת הצייד והמסחר בציפורים אלו. ביתם הטבעי של התוכים הוא יערות העד, אולם שטחי המחייה והרבייה שלהם החלו בשנים האחרונות להצטמצם עקב כריתה והשמדה של יערות אלו על ידי בני האדם.

כיום ישנה מודעות גבוהה יותר, משנים קודמות, לאיכות הסביבה בעולם. נחקקו חוקים שמטרתם להגן על התוכים אשר בקעו בטבע, ונולדו כחיות בר. מטרתם העיקרית של חוקים אלו היא בעיקר להגן על התוכים, ולמנוע הכנסתם לשוק כחיות מחמד. אבל.. אל תטעו! רבים אלו העוקפים חוקים אלו בקלות, ועוסקים בצייד ובמסחר בתוכים.

על כן, קניית תוכי מוחתם אשר גדל בשבי מעודדת דווקא את מגדלי התוכים להרבות אותם, ובכך כל אחד הקונה תוכי מוחתם עוזר לא מעט במניעת צייד וסחר בתוכים. עלייך, המגדל הצעיר הבוחר

להמשיך לקרוא

תהליך החתמת תוכים

מדוע "תוכי מוחתם" נחשב לתוכי יקר יותר …?!
עד לפני כמה שנים מרבית התוכים שהוצעו למכירה מקורם היה מן הטבע. התוכים נתפסו בעודם חופשיים בטבע, ויובאו לארץ. המס על תוכי לא היה שונה בהרבה, מיצירת אומנות ממנה אנחנו מתרשמים במראה. התוכים גודלו על ידי האדם בשל נוצותיהם הצבעוניות, ובגלל יכולתם המיוחדת להשמיע צלילים וקולות אנושיים. הם הוחזקו בכלוב, ורק לעיתים נדירות היה נוצר מגע פיזי כלשהו בין התוכי לבין בעליו.

כאשר התחילה לעלות בעולם המודעות לשמירת הטבע, חל איסור חוקי על תפיסת תוכים בטבע, והסחר בהם הוחל בחיוב גידול תוכים בשבי. התהליך הוביל גם כן לפתיחת חוות גידול לתוכים, בין היתר, ולשיווק הוצעו תוכים אשר גדלו על ידי האדם. בהמשך לתהליך זה הופיע אימוץ התוכים כאילו היו חלק מהמשפחה, תהליך זה נקרא "תהליך החתמה".

מהי החתמה? להמשיך לקרוא

תפריט מאוזן לתוכים

חשיבות עליונה בבחירת מזון עשיר ומאוזן. הדבר החשוב והמשמעותי ביותר בגידול ובטיפול נכון בציפורים היא: תזונה נכונה, ותפריט מגוון ומאוזן.

חשוב מאוד לשים לב למה מותר ומה אסור.
חשוב להתייחס לכמויות הנכונות, ולתגובת הציפור / התוכי לכל סוג מזון חדש. (כגון: שלשולים השמנה וכדומה).

ככל שתפריט המזון יהיה מצד אחד מגוון ובריא, ומצד אחר קרוב ביותר לתנאים המוכרים לה בטבע, כך היא תחייה חיים בריאים יותר וארוכים יותר.

כאשר אנו מגדלים ציפור / תוכי בבית גידול או בבית פרטי, התהליך נקרא גידול בשבי.

לא משנה כמה נשתדל לאפשר לה להרגיש חופשייה, או כמה נשתדל לספק לה כל מה שהיא מקבלת כמובן מאליו, בטבע עדיין הגדילה ואורך חייה יהיו שונים. הרעיון הוא למצוא את התחליפים הקרובים והטובים ביותר עבורה.

תנאים אלו כוללים בעיקר את: חילופי הטמפרטורות, האוויר הנקי, הגשם, החשיפה לקרני שמש ישירות ומקומות מפלט מוצלים במקביל, ותנאי לא פחות חשוב ניקיון והיגיינה.

אולם… להמשיך לקרוא

תזונה נכונה לחתולים

למרות התמונה האידיאלית של "מיצי שותה חלב", הרבה חתולים רגישים ללקטוז – המצוי בחלב. בעקבות כך, הם עלולים לסבול משלשולים.

למה באמת זקוק החתול במזון?
המרכיבים החשובים בתזונת החתול דומים לצרכים התזונתיים של בני האדם, למרות שהחלק היחסי של כל מרכיב בתזונה שונה משלנו ותלוי בגילו של החתול – בין אם מדובר בגור חתולים, בחתול בוגר, או בחתול מבוגר.

חתול חולה למשל יצטרך לפעמים תוספת של ויטמינים, ואילו חתול עם בעיות מעיים, כבד, כליות, לב, מערכת השתן או בעיות אחרות יצטרך שינוי בתפריט (לפעמים אפילו לכל החיים).

גם בניית תפריט מזון לחתולה מיניקה או חתולה בהריון שונה, מאחר וזו צריכה תוספת של ויטמינים לפני ואחרי ההמלטה, ולעיתים גם תוספת של קלציום.
בשורות הבאות תוכלו להבין מהם מרכיביו של המזון לו זקוקים החתולים, כמה ולמה.

החלבונים
אחוז החלבונים במזונו של החתול הוא בממוצע כ- 30%. החלבונים מספקים חומצות אמינות – המשמשות לבניית רקמות, ומשמשות ליצירת אנרגיה בגוף.
בתהליך יצירת האנרגיה בגוף נוצר חומר פסולת, שהכליות צריכות להפרישו, ולכן, כדי למנוע פעולה מאמצת של הכליות, יש להשתמש במקורות אנרגיה אחרים בנוסף לחלבונים.

הטאורין היא חומצת אמינו, שחתולים אינם יכולים לייצר בעצמם, בניגוד לחיות אחרות. חומצה זו מצויה בבשר, וכאשר היא חסרה בגוף, החתול עלול לסבול מבעיות בראייה ומבעיות לב.

השומנים להמשיך לקרוא

תזונת חתולים

מאת ד`ר אבלס

תזונת החתול הנה גורם משמעותי ביותר שישפיע על קצב הגדילה וההתפתחות, בריאות העור והפרווה, חוזק השיניים, השרירים והעצמות, משקל החתול ותקינות צרכיו.

בשוק המוצרים לחיות מחמד קיימים סוגים רבים של מזונות מסחריים, שמספרם גדל מדי שנה. הזנת חתול במזון משובח יותר תיתן תוצאות טובות יותר וחתול מסופק יותר.
יש לזכור שהשיקול הכלכלי הנו משמעותי פחות בהשוואה להזנת כלבים עקב כמויות הצריכה הנמוכות יותר ולכן ההשקעה במזון איכותי הנה כדאית.

מאפיינים ייחודיים לתזונת חתולים
האמונה הרווחת בקרב אנשים לפיה יש להזין חתול כאילו היה כלב קטן הנה שגויה.
הסיבה לכך נעוצה בהתפתחות האבולוציונית של 2 בע"ח אלו:
כלבים התקרבו לאדם במהלך ההיסטוריה ותזונתם הפכה לדומה – הם הפכו תזונה צמחונית בלבד , כמו במזונות ההיפואלרגניים.

לעומתם החתולים נחשבים ל-strict carnivors- הם אינם מסוגלים להתקיים על מזון צמחי בלבד אלא זקוקים לרקמות בע"ח לצורך אספקת דרישותיהם התזונתיות הייחודיות.

מסיבה זו כל-כך חשוב להזין חתולים במזון מסחרי איכותי , המותאם לצורכיהם המיוחדים ולא מומלץ ואף מסוכן להזינם במזון של בני-אדם, כולל חלב ועצמות.

דרישות תזונתיות ייחודיות לחתולים: להמשיך לקרוא

גידול גורי חתולים

ד`ר ורד אבלס

הקדמה
למרבית האנשים יש חוויות וזיכרונות נעימים מבע"ח שגידלו בילדותם. אימוץ חתול עשוי להביא לשנים רבות של חברות וחוויות משותפות. למרות שחתולים נחשבים לחיה עצמאית, הם יודעים לבטא הרבה מאוד חיבה ועשויים להקשר אליכם מאוד. עם זאת, יש לזכור שאימוץ חתול , ויחוד גור , נושא בחובו אחריות ומחויבות לדאגה לצרכיו. כמו ילדים, גם חתולים זקוקים לטיפול אך בעיקר להרבה מאוד תשומת לב ואהבה.

הבאת הגור הביתה זהו מאורע מרגש לבני הבית אך עשוי להיות מפחיד ומאיים לגור אשר עזב את החום ובטחון של אמו ואחיו לשגר. כדי להקל עליו את המעבר יש להכין את הבית ובני הבית טרם הגעתו ולהקפיד על מספר כללים חשובים לאחר שהגיע.

הכנת הבית:  להמשיך לקרוא

תזונת מאוזנת לכלבים

מאת ד`ר ורד אבלס

תזונת הכלב הנה גורם משמעותי ביותר אשר משפיע על קצב הגדילה וההתפתחות, בריאות העור והפרווה, חוזק השיניים, השרירים והעצמות, משקל הכלב ותקינות השתן והצואה. את המזון, כמותו ותדירות ההאכלה יש להתאים לגיל ושלב בהתפתחות הכלב, לטמפרמנט ורמת הפעילות ולמזג האוויר. בחנויות לחיות מחמד קיים מגוון גדול מאוד של מזונות מסחריים לכלבים, (שמספרם גדל מדי שנה) החל ממזונות פשוטים וזולים כמו בונזו ודוגלי , עבור למזונות ביניים כמו נוטראנאגטס וכלה במזונות איכותיים ויקרים יותר כמו פרופלן, יוקנובה וטכניקל.

הזנת הכלב במזון משובח יותר תיתן תוצאות טובות יותר וכלב שבע ומסופק יותר (מזון איכותי יותר- נעכלות גבוהה יותר- נפח צואה נמוך יותר ושובע גבוה יותר), מכאן שבחישוב עלות המזון החודשית יש לקחת בחשבון שכמות ההאכלה של מזון איכותי יותר הנה נמוכה יותר. מומלץ מאוד לדבוק בסוג מזון מסוים ולהחליפו רק על פי שלבי החיים, החלפת מזון הדרגתית, להשתמש בשימורים כתוספת ולא כמזון עיקרי ולהקפיד תמיד על אספקת מים טריים.

הבדלים בין סוגי המזונות מנקודת מבט הלקוח: להמשיך לקרוא

הומאופטיה

מאת ד`ר סמדר טל

הומאופטיה היא צורת טיפול רפואית שפותחה לפני כ – 200 שנה על-ידי רופא גרמני בשם סמואל הנמן. הריפוי ההומאופטי היה ריאקציה לשיטות הרפואיות האגרסיביות של אותה התקופה כגון : הקזת דם, מתן מרקחות רעילות וכדומה). עד היום יתרונה הגדול של הרפואה ההומאופטית הוא בכך שניתן טיפול לחולה שגורם למינימום תופעות לוואי. מטרה זו מושגת על-ידי כך שבתרכיבים ההומאופטים, המיוצרים בשיטות מיוחדות, מינוני החומרים הפעילים הוא אפסי. מנגנון פעולתם אינו לחלוטין ברור, ומבחינתנו, המנגנון פחות משמעותי, וזאת בניגוד לעובדה שהניסיון שלנו מוכיח שצורת ריפוי זו יעילה משום שלהומאופטיה "הגיון" משלה, השונה מזה של הרפואה הקונבנציונלית, שיטות האבחון והטיפול הנן שונות. ההומאופטיה רואה במחלה סמן המעיד על הפרעה ב"כוחות החיוניים" של החולה, וכן סימני המחלה הנם אינדבידואלים לכל חולה.

ההתאמה האישית של הטיפול, הן לתסמיני המחלה הספציפיים והן לאופי החיה החולה מחייבת תשאול מדויק של הבעלים בכדי להגיע לתרכיב הטיפול המתאים. ההומאופטיה מטפלת בחולה ולא במחלה. יתרונו הגדול של טיפול זה הנו חיזוק הכוחות החיוניים העצמוניים של הגוף. למעשה ניתן לתאר את הטיפול כסיוע לגוף לרפא את עצמו.

ההומאופטיה מתאימה כמעט לכל מחלה, ובעיקר למחלות כרוניות כגון : אלרגיות, מחלות עור, אסטמה וכדומה. אנו מוצאות כי ההומאופטיה נותנת מענה לבעיות שהרפואה הקונבנציונלית אינה מצליחה לפתור. זוהי שיטה משלימה לרפואה הקונבנציונלית, שבאמצעותה ניתן לעזור לחיית המחמד שלכם להיות בריאה יותר.